site templates free download

Miért van szükség évente fogászati ellenőrzésre?

A rendszeres kontroll célja, hogy időben megelőzzük, kiszűrjük az esetleges száj-és fogbetegségeket, illetve az elkészült fogpótlásokat is rendszeresen ellenőrizni tudjuk.

Fáj a fogam, mit tegyek?

A fogfájás megkeserítheti a mindennapjainkat, ezért a fogászati problémák kezelését nem érdemes halogatni. Amint teheti keressen fel minket és a lehető leghamarabb biztosítunk időpontot Önnek.

Félek a fogorvostól...

A fogorvos is ember, mint mindannyian. Pácienseink számára megpróbáljuk a lehető legkellemessebbé tenni a fogászati kezeléseket. Felkészült szakmai team és a legmodernebb technológia áll rendelkezésre, mindamellett nagy empátiával és türelemmel igyekszünk segíteni a szorongó páciensekben kialakult félelmek leküzdésében. Minden páciensnek elegendő időt hagyunk az adott kezelésre, így lehetőség nyílik egy közvetlenebb kapcsolat kialakítására. Amint kialakult a bizalmi viszony, a fogászati szék már nem is lesz olyan elrettentő! :)

Mennyibe fog kerülni...?

Köztudott, hogy a fogászati beavatkozások esetlegesen magas költséggel bírnak. A legmodernebb technológiák alkalmazása, valóban jelentős terhekkel járhat, a konzultáció során azonban több alternatívát kínálva kiválasztjuk a legoptimálisabb ajánlatot.                               

Fogmosáskor vérzik az ínyem, mit tegyek?

A fogínyvérzés az ínygyulladás első tünete. Elhanyagolt esetben a fog tartószövetekeinek idült gyulladásához és fogelvesztéshez vezethet. Ennek megelőzése érdekében mihamarabb keressen fel minket. 

Érzékenyek a fogaim a hidegre és a melegre, mit tegyek?

A fogak érzékenysége a fogszuvasodás első tünete. Az időben megkezdett kezeléssel elkerülhető a fogszövet károsodása és a foggyulladás kialakulása.

Kellemetlen a lehelletem, mi lehet az oka?

Kellemetlen lehelletet több minden okozhat. A fogászatban többnyire az elhanyagolt szuvas fogak, illetve az  íny gyulladásos megbetegedési okozzák, melyeknek szakszerű kezelése sok esetben megszüntetni a fennálló panaszt.

Fáj-e a fogkőeltávolítás?

A fogkő eltávolítás ultrahangos rendszerű készülékkel történik, amely alapvetően nem jár fájdalommal. Amennyiben a páciens számára a kezelés kellemetlen, természetesen lehetőség van érzéstelenítésben végezni.                                 

Elszíneződtek a fogaim, mi a megoldás?

A fogzománcon keletkezett mikrorepedésekben sok esetben nyomot hagynak a magas színtartalommal rendelkő ételek és italok. Ezeket hívjuk elszíneződésnek. A szájhigiénés kezelés során a fogzománcot lepolírozzuk és/vagy speciális fogászati homokfúvó elv alapján működő géppel fehérítjük, így eltüntetjük a nem kívánatos foltokat.

Miért szükséges az amalgámtömések cseréje?

Az amalgám korszerűtlen és esztétikailag sem kielégítő tömőanyag, mely nem felel meg a kor igényeinek. A modern fogászatban már nem használatos, melynek oka, többek között  az egészségre gyakorolt káros hatása.                                  

Fogszabályozás alatt lehet- e fogászati kezelést folytatni?

Igen! A fogszabályozás alatt álló fogazatot nem csak orthodontiai (fogszabályozási) szempontból kell folyamatos ellenőrzés alatt tartani. A ragasztott készülékeknél rendkívül nagy figyelmet kell szentelni a kielégítő szájhigiéniának. A fogszabályozó szakorvos a fogszakorvos/szájsebész team munkában folyamatos konzultációval végzik a kezelést..

Mikor kerül sor gyökérkezelésre ( idegkezelés)?

Alapvetően fogbélgyulladáskor, fogelhalás illetve ebből eredő gyulladás esetén van szükség a fog gyökérkezelésére. A tünetek elsősorban a lüktető, szúró vagy ráharapási fájdalom, melynek során a fog koronai részét megnyitjuk, azután a fogbélben lévő idegszálat és gyulladást eltávolítjuk, így lehetővé tesszük a fog megtartását és hosszútávú használhatóságát.                                

Mikor van szükség röntgenfelvételre?

A fogászati ellátásban a szakszerű és precíz kezeléshez röntgen felvételekre van szükség. Minden első konzultáció alkalmával átfogó panoráma felvétel készül, így tudjuk a fogazat és az álcsontok állapotát felmérni. Amennyiben a páciens 3 hónapnál nem régebbi panoráma felvétellel rendelkezik, kérjük hozza magával. Ez esetben nem készül új felvétel a konzultációhoz.
Sok esetben előfordul, hogy a kezelések során kiegészítő felvételekre van szükség. Várandós nők esetében a magzat védelme érdekében felvétel nem készíthető. 

Mi a fogászati góckutatás?

A fogazat gyulladásai kihatnak az egész szervezetünkre. Sok esetben érkeznek hozzánk a páciensek műtét előtt góckutatásra, de egy meglévő súlyosabb betegség esetében is kérhet fogászati szakvéleményt a kezelőorvos. A góckutatás során felmérjük a fogazat állapotát, esetlegesen kezeljük a veszélyesnek ítélt fogat/fogakat. Ha a gyulladásos folyamat megfékezésre kerül, az immunrendszer sokkal hatékonyabban tud védekezni az egyéb betegségekkel szemben.                                  

Végeznek-e szájsebészeti beavatkozást?

Igen. Rendelőnkben minden szakmai és technológiai követelmény rendelkésére áll a szájsebészeti beavatkozások kivitelezéséhez. Ez magában foglalja az implantációs, csontrekonstrukciós és a bölcsességfogakat érintő eseteket is.

Szükséges -e negatív koronavírus teszt a kezelésekhez?

A koronavírus kérdése napjainkban nagy mértékben kihat a fogászati ellátásra is. Az aktuális egészségügyi rendeletek  a védekezéssel kapcsolatban napról napra változnak. Rendelőnkben minden szükséges eszközzel rendelkezünk a vírushelyzet alatti ellátáshoz. Az időpont egyeztetés során tájékoztatjuk a pácienseket az adott szabályokról. A rendelőben maszk viselése, kézfertőtlenítés és a pandémiáról szóló kérdőív kitöltése kötelező.                                 

Ha Önnek egyéb kérdése van, kérjük írjon nekünk!